Ajutor de bucătar in Turda

Cafeneaua La Papion aparținând familiei Rațiu situată în centrul orașului Turda, sprijină prin business-ul pe care îl desfășoară proiectele Centrului Ratiu pentru Democrație. Încurajăm cetățenia activă, stimulăm dezbaterile, promovăm cultura locală și creăm oportunități de angajare în comunitate.

Te invităm în echipa La Papion!

Cerințe:

Căutăm o persoană: îndemânatică, energică, flexibilă și atentă la detalii.

Experiența ți-o poți dobândi alături de noi, suntem aici să te ajutăm și să te instruim.

Responsabilități:

Să păstreze curățenia în bucătărie și în spațiul de lucru,

Să igienizeze și să întrețină echipamentele de gătit,

Să ajute cu aprovizionarea și despachetarea produselor,

Să depoziteze în mod corespunzător ingredientele,

Să cântărească ingredientele conform rețetelor,

Să facă pregătirile preliminare – să curețe, să taie, să toace, etc.

Să gătească ingredientele – să fiarbă, să coacă, să prăjească, etc.

Să se asigure că toate echipamentele necesare sunt în zona de lucru,

Să debaraseze și să spele recipientele,

Să respecte regulile igienico-sanitare specifice alimentației publice,

Să respecte regulamentul intern.

Oferim:

Un mediu de lucru performant bazat pe valori democratice, pentru a onora importanta moștenirea morală a lui Ion Rațiu (1917-2000).

Un loc de muncă stabil într-o locație deosebită încărcată de istorie.

Posibilitatea creștere și dezvoltare profesională.

Punem accent: Pe calitatea serviciilor oferite. Sănătatea și bunăstarea angajaților sunt importante pentru noi.

Dacă ești în căutarea unui loc de muncă stabil într-un mediu dinamic, ești organizat și muncitor, te așteptăm în echipa noastră! Ne poți contacta de luni până vineri între orele 09.00-15.00 la 0728989091 sau aplica la acest anunt pe mynextjob.ro

Despre companie

Casa Ratiu de Nagylak are punctul de lucru in Turda, Jud. Cluj Domeniul de activitate HoReCa - Turism