Specialist Îmbunătățire Procese in Cugir

Tätigkeitsbereich:ProduktionFachabteilung:Star Transmission CugirGesellschaft:Star Transmission srlStandort:Star Transmission SRL, CugirStartdatum:..4Veröffentlichungsdatum:..4Stellennummer:STAX4Arbeitszeit:Vollzeit BewerbenAufgabenIdentifică posibilități de îmbunătățire și propune proiecte.Coordonează echipele de îmbunătățire, împreună cu responsabilul de proiect.Moderează ședințele de echipă: colectare și analize date, generare soluții, implementare.Acordă sprijin la implementarea soluțiilor stabilite și urmărește implementarea lor împreună cu responsabilul de proiect.Analizează procesele și propune metode optime de lucru (analize ulterioare, abordare, desfășurare activități). Face studii de ergonomie a locului de muncă și sugerează propuneri de îmbunătățire a acesteia.Planifică și execută auditurile 5CC.Urmărește rezolvarea și închiderea neconformităților identificate.Instruiește angajații, conform solicitărilor din departamente, cu privire la metodele MPS.QualifikationenStudii superioare absolvite cu profil tehnic.Experiență în domeniul producției de serie pe linii de producție (asamblări și prelucrări mecanice).Experiență profesională în ceea ce privește colaborarea cu parteneri interni și externi.Experiență profesională în domeniul sistemelor de producție (Lean Manufacturing – avantaj).Cunoașterea și înțelegerea proceselor de producție și a funcționării echipamentelor.Cunoașterea metodelor de optimizare a proceselor și sistemelor de producție (Lean, 5S, GAE, GAB, etc.).Aptitudini de comunicare, transmitere de informații, culegere date, clasificare și interpretare a informațiilor.Abilități de lucru în echipă și individual, în coordonarea echipelor de proiect.Abilități de analiză a situațiilor existente și a datelor.Fluență în limba Engleză, limba Germană reprezintă un avantaj.BenefitsMit­arbeiter EventsMit­arbeiter­handy möglichMit­arbeiter­rabatte möglichGesund­heits­maß­nahmenEssens­zulagenHybrides Arbeiten möglichFlexible Arbeits­zeit möglichMobilitäts­angeboteMit­arbeiter­beteili­gung möglichCoachingBetriebs­arztKantine, CaféGute An­bindungPark­platzKinder­betreuung